Tartós bérlet vs. Saját fenntartás

A mai kor embere szeret birtokolni, mindenki saját ingatlant, saját autót vásárol. A birtoklással járó felelősségről és főként az ezzel járó anyagi terhekről azonban a tervezéskor megfeledkezünk. 

Számtalan költség felmerül, ha saját tulajdont veszünk: az illetéktől kezdve az éves adókon át a folyamatos karbantartási kiadásokig. 

Ebben a cikkben arra szeretném motiválni az olvasót, hogy gondolja újra a gépjárműhasználathoz tartozó terheit.

Vásároljunk gondolatban egy használt autót, középkategóriásat 6 millió forintért! 

Azonnali kiadás = új jövevény okán érzett öröm!

Ha hitel is van a vételárban, akkor ott még egy kis többletkiadás is lesz a bank felé.

Az eredetiség vizsgálata, a forgalomba helyezés és a vagyonszerzési illeték már a törzskönyv átvétele előtt fizetendő. Felelősségbiztosítást egyrészt kötelező, Casco-t pedig nagyon ajánlott kötni, hiszen bármikor lehet baj, ezeknek költsége is felmerül a közös kapcsolat első időszakában.

Aztán évente olajcsere, téli-nyári gumicsere és az időszaki szervízek terhei jönnek még szembe. A tavasz nagy kedvence a gépjárműadó, amiért cserébe az utak karbantartását várnánk el.

Használt autó esetén évente nagyságrendileg 400-600 ezer kiadással számolhatunk, s ebbe a tankolást nem vesszük bele. Az értékcsökkenést sem nézzük, főleg azért, mert fájó, illetve nem az eladás az első szándékunk.

Két év alatt, ha nem jön elő semmilyen nem várt probléma 7-8 millió forint kiadásunk keletkezett.

Mit kínál ezzel szemben a tartós bérleti megoldás?

A magyarországi tartós bérlet így működik: önrész befizetés (nem jár vissza) + magas bérleti díj havonta

A külföldi járművek esetén: önrész befizetés - ami egyben a 24 hónapnak megfelelő bérleti díjat is lefedi

Mit kapunk ezért cserébe?

Tulajdonjogot nem: így nincs forgalmi, törzskönyv, illeték, biztosítási díj, gépjárműadó kiadás sem. Nem vesszük meg, nem kell felélni a megképzett megtakarítást.

Szervízterheket nem: a bérbeadó cég díjmentesen javíttatja márkaszervízben a járművet, olajcsere-kerékcsere, asszisztencia szolgáltatás benne van az árban.

Használt autóval futott karbantartási kockázatokat sem, hiszen ezek új és szervízelt járművek.

Tehát: új autó élmény (Peugeot Leone), mindennapi mobilitás kevesebb kockázattal, s nem kell rá milliókat költeni.

A hátránya, hogy egyszeri befizetésben kell rendezni két évet előre. A külföldi szolgáltatótól kell elhozni a járművet, vagy szerveztetni a behozást, ez plusz költséggel jár.

Akinek 1 millió forintja van, az ne vegyen fel még 4 millió hitelt (fizetve annak terheit) és ne vállaljon szervízterheket!

Béreljen napi 1500 Ft-os költségen (ami 2-3 helyijárat menetjegy ára) és csak tankoljon!

Új autó élmény, mobilitás kedvező áron - ezt érdemes meghallgatni.

Ide kattintva feliratkozhatsz egy részletes tájékoztatóra:

https://forms.office.com/e/nM3gCgNPRp



Ne a meglévő autód szervízköltségeit növeld, bérelj új járművet 24 hónapra napi 1500 Ft-ért!